11 قانون برای استفاده از ساعت مردانه

مردان شیک پوش می‌دانند که کفش‌های قهوه‌ای هرگز نباید با کمربند سیاه ست شود و یا نمی‌توان لباس خواب را در خارج از خانه پوشید. هنگامی که به تماشای مردم می‌پردازید در خواهید یافت که کمی در مورد قوانین بی‌اطلاع هستند. ما اغلب مردانی را دیده‌ایم که لباس‌های کاملا نامناسب می‌پوشند و اغلب با لباس‌های نامتعارفی در جلسات حاضر می‌شوند.

دانستن قوانین لباس پوشیدن به شما کمک خواهد کرد که کمتر از سوی دیگران نقد شوید. مطلب زیر در مورد راهنمای استفاده از ساعت می‌باشد. اما این بدین معنی نیست که باید ساعت‌های گران قیمت خریداری کنید بلکه یک قاعده کلی است که برای انواع ساعت گران، ارزان، رسمی و روزمره به طور یکسان اعمال می‌شود.

استفاده از ساعت مچی در هر دست

از قدیم قاعده‌ی کلی این بوده که همیشه ساعت مچی در روی مچ دست چپ بسته شود و استدلال این بود که مخالف دست غالب استفاده گردد. اگرچه به صورت سنتی اغلب آقایان ساعت خود را در دست چپ می‌بندند اما بهتر است این سنت را از بین ببرید. بنابراین آن را در جایی که راحت‌تر هستید، استفاده کنید.

عدم ست کردن ساعت شیرجه با کت و شلوار

جیمز باند برای اولین بار ساعت شیرجه را با کت و شلوار ست نمود. اما این به این معنا نیست که شما نیز همانند جیمز باشید. ساعت شیرجه به ساعت‌های غواصی بزرگی گفته می‌شود که هرگز برای لباس‌های دارای جلیقه همچون کت و شلوار مناسب نیستند. این نشان می‌دهد که قواعد لباس پوشیدن را نمی‌دانید و بنابراین اگر تمایل دارید تا یک تم معمول داشته باشید به این نکته دقت کنید.

همانطور که نمی‌توان عینک آفتابی را در شب استفاده کرد این ساعت‌ها که با عنوان ساعت غواصی یا شیرجه معروف هستند را نباید با کت و شلوار پوشید. ساعت غواصی برای لباس‌های روزمره مناسب هستند و بهتر است یک ساعت ساده را با کت و شلوار خود استفاده کنید.

تاریکی و نور در انتخاب رنگ ساعت

اگر می‌خواهید در طول روز از ساعت استفاده کنید بهتر است رنگ‌های روشن همچون رنگ سفید و یا کرم را انتخاب نمایید. با این حال انتخاب ساعت در شب با صفحه تاریک مانند سیاه، خاکستری یا قهوه‌ای مناسب‌تر خواهد بود. همانطور که لباس شب خود را در روز نمی‌پوشید هرگز نباید این قاعده کلی را برای انتخاب رنگ ساعت فراموش کنید. یک ساعت با صفحه دایره‌ای و تاریک در شب روی مچ دست شما انتخابی عاقلانه‌تر خواهد بود.

عدم چک کردن مکرر ساعت

حتی اگر یک ساعت بزرگ جزو لوازم اکسسوری مردان باشد، نباید مداوم آن را چک کنید. نگاه کردن مداوم به ساعت می‌تواند مفاهیم اجتماعی منفی را به دنبال داشته باشد. بنابراین حتی اگر دقیقا برای نگاه کردن مداوم به ساعت آن را به دست کرده‌اید، این کار اشتباه خواهد بود.

همچنین اگر در یک جلسه یا یک مراسم هستید نیازی نیست در مقابل سایر افراد مدام به ساعت خود نگاه کنید. این کار یک بی‌ادبی محسوب می‌شود، درست همانند زمانی با گوشی خود در یک رستوران فیلم می‌گیرید.

بررسی مداوم ساعت نشان می‌دهد که شما چیز‌های دیگری را در ذهن دارید و به طور مثال اهمیتی به زمان رفت و آمد افراد می‌دهید. تنها راهی که می‌توان در یک جلسه فهمید که زمان تمام شده است زمانی خواهد بود که مخاطب شما جلسه را تمام کرده باشد.

ست کردن ساعت‌ها با لباس مناسب

همانطور که هرگز با کت و شلوار برای صرف صبحانه به ساحل نخواهید رفت، می‌بایست ساعت خود را با مکان و لباس خود تطبیق دهید. اگر شما مطمئن نیستید که در طول روز چه کار‌هایی می‌کنید و نمی‌توانید ساعت خود را با مناسبت روز منطبق کنید، می‌توانید آن را با لباس خود ست کنید.

به طور مثال ساعت‌های ورزشی با لباس ورزشی مناسب هستند و ساعت‌های لوکس برای جلسات و لباس مناسب کار و ساعت‌های ساده با لباس پیاده‌روی در ساحل ست می‌شوند.

اگر به یک جلسه‌ی کاملا رسمی دعوت شده‌اید و از کت و شلوار سیاه یا سفید استفاده می‌کنید نگرش استفاده از ساعت کاملا متفاوت است. از لحاظ تاریخی و در گذشته بسیاری پوشیدن ساعت را با این لباس نامناسب می‌دانستند اما این قواعد در طول دوران‌های مختلف تغییر یافته و استفاده از یک ساعت ساده با لباسی همچون کت و شلوار مناسب خواهد بود. ساعت جیبی می‌تواند جایگزین ساعت مچی شود. البته برای مراسمی که از تیپ یک دست سفید استفاده می‌کنید سنت‌ها می‌گویند که بهتر است از ساعت مچی استفاده نکنید.

عدم تماشای ساعت دیگران از راه دور

همانطور که هرگز کیف پول دیگران را دست نمی‌زنید باید به ساعت روی مچ دست دیگر مردان نیز همین واکنش را نشان دهید. برای بسیاری از مردان، ساعت بخشی از جواهرات و اکسسوری آن‌ها به شمار می‌رود و لذا ترجیح می‌دهند تا بدون گرد و غبار و کاملا جلا داده شده و تمیز باشد. اگرچه کاملا درست است که مودبانه از آنها بخواهید تا ساعت را به شما نشان دهند اما انتظار نداشته باشید تا آن را مچ دست خود بیرون بیاورند.

حتی اگر وی پیشنهاد می‌دهد که راحت باشید سعی کنید سریعا آن را پس دهید و یا هرگز آن را روی سطح سخت قرار ندهید زیرا ممکن است خط یا خش روی آن بر جای بماند.

انتخاب ساعت مچی بزرگ

در طول چندین سال گذشته ساعت‌های بزرگتر به یکی از استایل‌های مردان تبدیل شده است. این محبوبیت ساعت‌های بزرگ تنها به یک هدف خدمت کرده است و آن هم جلب توجه دیگران است. یک ساعت مچی بی‌نظیر و بزرگ روی مچ دست شما می‌تواند دیدگاه دیگران را در مورد تیپ و لباس شما تغییر دهد. بهتر است به تناسب ساعت و لباس با یکدیگر به خوبی توجه شود زیرا ترکیب این دو، استایل مردان را تشکیل خواهد داد.

برای علاقه مندان به ساعت‌های با صفحه‌ی بزرگ، هیچ چیزی جز نمایش ساعت اهمیت ندارد. اگر می‌خواهید به طور جدی میان دیگران مورد توجه قرار بگیرید بهتر است ساعت‌های مناسب مچ دست خود را انتخاب کنید.

اندازه ساعت مچی برای دست

مانند هر لباس یا اکسسوری دیگر برای مردان ساعت باید به دو روش مناسب دست آن‌ها باشد. ساعت باید کاملا متناسب با مچ دست انتخاب شود و علاوه بر آنکه بند آن‌ها باید در دست راحت باشد، نباید شل به نظر برسد. این باور غلط برای آویزان بودن ساعت بسیار اشتباه است و همانند دیگر جواهرات باید به اندازه‌ی مچ دست باشد.

استفاده از ساعت‌های زرق و برق دار

استفاده از یک ساعت با نگین‌های الماس اگرچه بسیار عالی به نظر می‌رسد اما این ساعت برای فردی که موسیقی‌دان است مناسب‌تر است. اما در کمد لباس یک نجیب زاده جایی ندارد. یک ساعت بزرگ با الماس و نگین‌های پر زرق و برق به سادگی توجه همگان را جلب خواهد کرد. معمولا این ساعت‌ها برای زنان جلوه‌ی بهتری خواهد داشت و اغلب مردان آن را نمی‌پسندند.

اگرچه استفاده از ساعت‌های با نگین های کوچک روی قاب صفحه و دور آن می‌تواند ویژگی‌های ساعت را بهبود ببخشد اما نباید این زرق و برق‌ها بیش از حد به چشم آید. این گونه ساعت‌ها برای لباس‌های روزمره و یا اسپرت و ورزشی مناسب نیستند و تنها برای مکان‌های رسمی‌تر استفاده می‌شوند.

در نهایت شما نباید از ساعت‌های با سنگ‌های جعلی استفاده کنید زیرا تنها ارزان بودن آن را برای شما به نمایش می‌گذارد و این بسیار دردناک است برای کسانی که می‌خواهند ساعت‌های با قیمت مناسب را به نوعی با الماس‌های روی آن گران جلوه دهند و نتیجه‌ای معکوس می‌گیرند.

استفاده از ساعت‌های مختلف

حتی اگر شما یک ساعت با کیفیت عالی دارید هر روز نباید آن را به دلایل مختلف بپوشید. در واقع تنوع انواع ساعت به دلیل تنوع مکان‌هایی است که مردان در طول روز در آن قرار دارند. ساعت دفتر کار، ورزشگاه، شام و یا یک جلسه کاری با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند و بنابراین پوشیدن لباس مناسب همراه با ساعت‌های مختلف اهمیت زیادی دارد.

صرف نظر از بودجه‌ای که برای خرید ساعت در نظر می‌گیرید و اگر تمایل به دست کردن ساعت را در همه جا دارید بهتر است یک مجموعه کوچک از ساعت‌های معتبر که مناسب نیاز‌های گوناگون شما در طول هفته است را خریداری کنید.

تطبیق فلزات و رنگ لباس

سعی کنید فلزات به کار رفته در ساعت را با دیگر رنگ‌های به کار رفته در استایل خود هماهنگ کنید. توجه داشته باشید که رنگ بند ساعت، کفش، کمربند و حلقه باید همخوانی داشته باشند و در یک کلام بهتر است از یک فلز مشابه استفاده کنید.

به عنوان مثال بهتر است طلای زرد را با طلای زرد استفاده کنید و یا وقتی کت و شلوار سیاه می‌پوشید، از ساعت‌های با بند قهوه‌ای استفاده نکنید. به طور خاص باید به قسمت‌هایی از ساعت توجه کرد که شامل رنگ بند ساعت، رنگ فلز و قاب و حتی رنگ شماره گرد‌های آن می‌باشد.

با استفاده از این قوانین لباس پوشیدن ساده‌تر خواهد شد و انتخاب ساعت مچی می‌تواند سبک و تیپ افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد.

منبع gentlemansgazette.com

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.