30 نکته‌ی آرایشی که زندگی تمام دخترها را تغییر خواهد داد

 

اگر شما هم جزء افرادی هستید که مدت‌ها رو به روی آینه می‌ایستند و زمان زیادی را صرف آرایش می‌کنند، باید بگوییم که دیگر لازم نیست ساعات زیادی برای داشتن آرایش بی نقص وقت بگذارید. ترفندها و نکات آرایشی بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید با انجام آن‌ها استفاده از لوازم آرایشی را برای خودآسان‌تر کنید و با یادگیری این نکات دقیقاً به ظاهر مورد علاقه‌ی خود دست پیدا خواهید کرد. در ادامه این ترفندها  را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا علاوه بر بهبود سرعت و صرفه جویی در وقت خود، آرایش مورد علاقه‌ی خود را محقق سازید، پس در ادامه‌ی این مقاله با چی بپوشیم همراه باشید.

1- مداد خط چشم خود را به ژل تبدیل کنید1- مداد خط چشم خود را به ژل تبدیل کنید

برای این کار کافی است مداد خط چشم را به مدت 1 ثانیه زیر شعله‌ی آتش نگه دارید و سپس 15 ثانیه صبر کنید تا خنک شود. سپس به سرعت خواهید دید که چقدر نرم‌تر و روان شده است و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا شما به سادگی از این مدادها استفاده کنید و باعث تسریع در سرعت کارتان خواهد بود.

2- آرایش خود را زیر نورهای مختلف مورد بررسی قرار دهید2- آرایش خود را زیر نورهای مختلف مورد بررسی قرار دهید

دقت داشته باشید اکثر افراد هنگام آرایش کردن در معرض نور کافی و مناسب قرار ندارند. پس به شما توصیه می‌کنیم به محض این که سوار ماشین شدید، قبل از آنکه جایی بروید، آرایش خود را مورد بررسی قرار دهید. نور روشن محیط بیرون به شما کمک می‌کند تا تمام نقاطی که آرایش نکرده‌اید را واضح ببینید و در صورت نیاز آن‌ها را پوشش دهید.

3- لاک ناخن‌های اکلیلی را به راحتی پاک کنید.

حتماً شما نیز تا به حال سختی پاک کردن لاک ناخن‌های اکلیلی را تجربه کرده‌اید. این کار قطعاً جزء سخت‌ترین موارد لاک زدن است که به راحتی نیز پاکنمی‌شوند. اما با این شیوه شما به راحتی می‌توانید در عرض چند دقیقه، لاک‌ها یا کلیلی خود را به راحتی پاک کنید. برای این کار کافی است از چسب مایع سفید استفاده کنید. یک لایه از این چسب را به کمک برس لاک تمام شده روی ناخن‌هایخود بکشید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود. سپس به راحتی می‌توانید چسب و لاک خود را با چند حرکت ساده به طور کامل پاک کنید.

4- از لاک پایه ناخن استفاده نکنید

به جای این کار شما می‌توانید از یک لایه لاک سفید قبل از لاک اصلی خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا دوام لاکی که زدید، بسیار بالا برود. همچنین این کار باعث می‌شود تا ناخن‌های شما رنگ نگیرد و از آن‌ها محافظت می‌کند.

5- به وسیله‌ی آرایش، کاری کنید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسند به وسیله‌ی آرایش، کاری کنید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسند

برای انجام این کار کافی است از ریمل استفاده کنید و به جای این که ریمل خود را به سمت بالا بکشید، سعی کنید تا آن را به سمت بینی خود حرکت دهید. این کار باعث می‌شود تا چشم‌های شما درشت‌تر در عین حال زیبا به نظر برسد.

6- عطر خود را به درستی بزنید

یکی از رایج‌ترین اشتباهات بانوان این است که نمی‌دانند عطر دقیقاً در کدام نواحی بدن باید بنشیند و آن را به همه جا اسپری می‌کنند. با این کار در ابتدا بهشدت بوی عطر خواهی گرفت اما به سرعت از بین خواهد رفت و بعد از آن دیگر اثری از بوی خوش آن روی بدن شما نخواهد ماند. به جای این کار باید بدانید که عطر را باید پشت زانو، داخل آرنج، نواحی گردن، پشت گوش‌ها و همچنین داخل مچ دست بزنید تا ماندگاری و دوام آن روی بدنتان بیشتر شود.

7- جعبه‌ی لوازم آرایش‌های مایع خود را دور نریزید.جعبه‌ی لوازم آرایش‌های مایع خود را دور نریزید

هنگامی که تیوب‌های لوازم آرایشتان تمام می‌شود آن‌ها را دور نیاندازید. ممکن است که در ابتدا جعبه‌ها خالی به نظر برسند اما در واقع این طور نیست. به شما پیشنهاد می‌کنیم که تیوب‌ها را ببرید و موادی که داخل آن باقی مانده را در ظروف آرایشی کوچک بریزید. با این کار نه تنها از هدر رفتن مواد داخل آن جلوگیری می‌کنید بلکه حتی در پس انداز کردن پول نیز می‌تواند به شما کمک کند.

8- ظرف پودرهای فیکس خود را دور نیاندازیدظرف پودرهای فیکس خود را دور نیاندازید

همانطور که می دانید همیشه مقداری از این پودرها در محفظه‌ی زیرین جمعمی‌شود به طوری که می‌توان از آن استفاده کرد، ممکن است فکر کنید از دسترس خارج شده‌اند ولی اینطور نیست. شما می‌توانید به راحتی به وسیله‌ی یک سکه ظرف زیرین را بشکافید و از قسمت زیرین آن استفاده کنید. همچنین با بازکردن محفظه‌ی زیرین متوجه خواهید شد که مقدار بسیار زیادی از مواد در انتهای ظرف باقی مانده است!

9- با استفاده از یک مداد سفید، دوام سایه‌ی چشم خود را بیشتر کنیدبا استفاده از یک مداد سفید، دوام سایه‌ی چشم خود را بیشتر کنید

اگر شما نیز جزأ افرادی هستنید که می‌خواهید سایه‌ی چشم پر رنگ‌تر و همچنین با دوام تر داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از یک مداد سفید استفاده کنید. در این حقه باید از یک مداد چشم سفید استفاده کرده و قبل از زدن سایه در تمامی قسمت‌هایی که می‌خواهید سایه‌ی چشم داشته باشید، مداد سفید بزنید.بعد از این کار می‌توانید سایه‌ی مورد دلخواه خود را پشت پلکتان اعمال کنید. مداد سفیدی که قبل از زدین سایه از آن استفاده کردید باعث می‌شود تا رنگ سایه، پررنگ‌تر به نظر بیاید.

10- خط چشم بال دار فقط با استفاده از یک مداد چشمخط چشم بال دار فقط با استفاده از یک مداد چشم

در ابتدا یک خط گربه‌ای در امتداد پلکتان به وسیله‌ی یک خط چشم بکشید. سپس فضای خالی مانده را پر کنید. در نهایت یک خط چشم بی نقص و بالدار خواهید داشت.

11- با استفاده از یک قاشق بهترین خط چشم بالدار عمرتان را بکشید! با استفاده از یک قاشق بهترین خط چشم بالدار عمرتان را بکشید!

برای کشیدن بال‌هایی که همه‌ی دخترها آرزویش را دارند، فقط احتیاج است که ازپرکاربردترین وسیله‌ی خانه استفاده کنید و آن چیزی نیست جز، قاشق!

کار خود را با کشیدن خط گربه‌ای در امتداد چشمتان آغاز کنید و سپس قسمتدایره‌ای شکل قاشق را برداشته و روی خط چشم خود قرار دهید. با حرکت دادن قاشق به سمت بیرونی چشم می‌توانید بهترین خط چشم بالدار را بکشید.

12- از برس های ریمل قدیمی‌تان دوباره استفاده کنیداز برس های ریمل قدیمی‌تان دوباره استفاده کنید

هنگامی که ریمل مورد علاقه با برس مناسب خریدید، لازم نیست بعد از اتمام آن را دور بی اندازید. به جای این کار می‌تواند جای ریمل و برس آن را تمیز کرده و برای ریمل جدید خود استفاده کنید.

13- آرایش چشم اسموکی را به راحتی انجام دهیدآرایش چشم اسموکی را به راحتی انجام دهید

همانطور که می دانید امروزه این نوع سایه زدن به یکی از ترندهای محبوب و موردپسند مردم تبدیل شده است. برای بسیاری از خانم‌ها این نوع آرایش چشم بسیار سخت و صد البته زمان بر است. اما ما در این قسمت قصد آموزش ساده‌ترین آرایش اسموکی یا همان دودی را داریم. با استفاده از یک خط چشم مدادی یکهشتگ (#) روی قسمت خارجی چشم‌هایتان بکشید. سپس با بقیه‌ی آرایش چشمتان آن را ترکیب کنید. این ترفند به شما ساده‌ترین آرایش چشم اسموکی رامی‌دهد که ظاهر بسیار زیبایی نیز دارد.

14- راهنمای زدن چسب به مژه‌ی مصنوعیراهنمای زدن چسب به مژه‌ی مصنوعی

یکی از دغدغه‌های بزرگ خانم‌ها به هنگام استفاده از مژه مصنوعی، قسمت چسب آن است. اما با انجام این ترفند مشکل رایج را به ساده‌ترین شکل ممکن برای شما حل خواهیم کرد. در ابتدا یک سنجاق سر را برداشته و سر آن را به چسب آغشته کنید، سپس از سنجاق برای انتقال چسب به روی مژه‌ها استفاده کنید.

15- دوام رژ لب خود را بیشتر کنیددوام رژ لب خود را بیشتر کنید

یکی از قدیمی‌ترین ولی در عین حال راحت‌ترین راه‌ها این است که پس از زدنیک لایه رژ لب، یک لایه‌ی نازک دستمال کاغذی روی لب گذاشته و پودر فیکسخود را روی دستمال بزنید. این کار باعث می‌شود تا رژ لب شما مدت بیشتری ثابت بدون کمرنگ شدن روی لب باقی بماند.

16- برق لب مخصوص به خود را بسازید برق لب مخصوص به خود را بسازید

به یاد داشته باشید که سایه‌های شکسته‌ی خود را دور نریزید، زیرا می‌توانید با آن برق لب با رنگ‌های مورد علاقه‌ی خود را درست کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیمکه کل سایه‌ی شکسته شده را پودر کنید و سپس با وازلین و یا ژل پترولاتیوم ترکیب کنید تا برق لب مورد دلخواه خود را بسازید.

17- کانتور طبیعی بسازیدکانتور طبیعی بسازید

همه‌ی ما می دانیم که کانتور کردن امروزه به یکی از بخش‌های مهم آرایش صورت تبدیل شده است و بسیاری از مواقع برای خانم‌ها کانتور به وسیله‌ی برنزر و براش سخت می‌باشد. برای سهولت این کار بهتر است ابتدا از یک مداد خط چشم و یا حتی دسته‌ی برس رژ گونه‌ی آرایشی استفاده کنید و آن را دقیقاً به صورت مورب زیر استخوان گونه‌ی خود قرار دهید بعد از انجام این کار شما می‌توانید به راحتی برنزر را در محل تعیین شده اعمال کنید و کانتور بی نقصی داشته باشید.

18- خط لب پاپیونی بکشید خط لب پاپیونی بکشید

برای این کار لازم است از خط لبی استفاده کنید که دقیقاً هم رنگ رژ لب شما باشد. سپس شکل یک حرف X را روی لب بالایتان بکشید. بعد از این کار می‌توانیدبه راحتی رژ لب را روی لب‌هایتان بکشید و از حرف X که روی لب‌های بالایتان کشیده‌اید به عنوان یک راهنما استفاده کنید. با این ترفند احتمالاً بهترین رژ لب عمر خود را خواهید داشت!

19- تیرگی و پف چشم‌هایتان را بپوشانیدتیرگی و پف چشم‌هایتان را بپوشانید

به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید نقص‌های دور چشم خود را به طور کامل پوشش دهید از روش نقطه‌ای برای زدن کانسیلر استفاده نکنید به جای این کار شما می‌توانید روش مثلثی را اعمال کنید. ای شیوه به گونه‌ای است که باید زیر چشم خود با کانسیلر یک مثلث ایجاد کنید و سپس انتهای این مثلث را تا پایین گونه‌های خود ادامه دهید. این کار باعث می‌شود تا قرمزی‌های زیر چشم شما بهطور کامل پوشیده شود و البته همچنین باعث روشن‌تر نشان دادن کل صورت شمامی‌شود.

20- از مدادهای ژل ابرو برای کانتور کردن صورت خود استفاده کنید.از مدادهای ژل ابرو برای کانتور کردن صورت خود استفاده کنید.

قسمت‌هایی از صورتتان را که می‌خواهید کانتور شود به وسیله‌ی یک مداد ژل ابرو (ترجیحاً تیره) علامت گذاری کنید. بعد از آن شما می‌توانید قسمت‌هایی را که علامت زده‌اید به راحتی با کرم پودر صورتتان ترکیب کنید. همپنین بعد از اینکار می‌توانید از یک هایلایتر برای برجسته کردن گونه‌هایتان استفاده کنید. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم برای برجسته نشان دادن پیشانی و لب، از هایلایتر خود در این نواحی نیز استفاده کنید.

21- رد رژ لب را روی دندان‌هایتان جا نگذارید!رد رژ لب را روی دندان‌هایتان جا نگذارید!

برای این کار پس از اتمام رژ لب، یکی از انگشتانتان را داخل دهان و مقداری نزدیک به لبهایتان نگه دارید و سپس انگشتتان را بیرون بکشید. این کار باعث می‌شود تا مقدار رژ لب اضافی که داخل دهانتان قرار گرفته بود توسط انگشتتان گرفته شود. با این کار اطمینان داشته باشید که دیگر دندانتان به رژ لب آغشته نخواهد شد.

22- مراقب ریمل باشید تا به نواحی دیگر صورتتان برخورد نکندمراقب ریمل باشید تا به نواحی دیگر صورتتان برخورد نکند

برای این کار به تنها چیزی که احتیاج دارید یک قاشق است. قبل از این که ریمل خود را روی مژه اعمال کنید قاشق را پشت آن قسمت قرار دهید و به راحتی اضافه‌های ریملتان را بگیرید. با این کار نقطه‌های سیاه روی صورت شما ایجاد نخواهند شد.

23- ریمل خود را دوباره مرطوب کنید ریمل خود را دوباره مرطوب کنید

با این ترفند دیگر لازم نیست هیچ ریملی را به خاطر خشک شدن، دور بیاندازید. به جای آن، چند قطره محلول آب نمک به آن اضافه کنید. با انجام این کار ریمل شما دوباره مرطوب می‌شود و همانند روز اول می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.

24- مژه‌هایتان را زودتر فر کنیدمژه‌هایتان را زودتر فر کنید

از سشوار موی خود برای گرم کردن فر مژه استفاده کنید. سپس اجازه دهید تاکمی خنک شود. بعد از آن می‌توانید مثل همیشه از فرمژه استفاده کنید. گرمایی که توسط سشوار به این دستگاه داده‌اید باعث می‌شود تا هم فر مژتان برای مدت طولانی‌تری باقی بماند و هم سریع‌تر مژه‌ها حالت بگیرند.

25- از دستمال کاغذی برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید از دستمال کاغذی برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید

اگر می‌خواهید صورت خود را پاک کنید اما دستمال مرطوبتان تمام شده است پیشنهاد می‌کنیم از دستمال کاغذی استفاده کنید. مواد سازنده‌ی هر دو، از یک جنس است بنابراین اگر دستمال مرطوبتان تمام شده می‌توانید از آن برای پاک کردن چربی صورتتان استفاده کنید.

26- مژه‌هایتان را پرتر نشان دهید.مژه‌هایتان را پرتر نشان دهید.

برای این کار لازم نیست تا هزینه‌های زیادی برای خرید ریمل‌های حجم دهنده پرداخت کنید. به جای این کار ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا کمی پودر فیکس کننده‌ی صورت را بین مژه‌های خود پخش کنید. با انجام این کار خواهید دید که مژه‌هایتان خیلی پر حجم‌تر دیدن می‌شوند.

27- از ریش‌های انتهای موی خود خلاص شوید از ریش‌های انتهای موی خود خلاص شوید

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که انتهای موهایشان ریش شده است اما فعلاً قصد ندارید موهایتان را کوتاه کنید حتماً از این روش استفاده کنید. دو قسمت از موهای خود را به یک دیگر پیچ دهید و سپس قسمت کوچک انتهایی مویتان را به وسیله‌ی قیچی کوتاه کنید.

28- شب‌ها شامپوی خشک به موهایتان بزنیدشب‌ها شامپوی خشک به موهایتان بزنید

قبل از این که بخوابید، بدون این که موهایتان را خیس کنید به موهایتان شامپوی خشک بزنید. هنگامی که خوابیده‌اید این شامپو روی موهای شما اثر خواهید کرد و صبح فردای آن روز شاهد موهای پر حجم خواهید بود.

29- فرنچ مانیکور خود را به وسیله‌ی که بند روبان ترمیم کنید. فرنچ مانیکور خود را به وسیله‌ی که بند روبان ترمیم کنید.

این ترفند بسیار ساده است و البته به قدری کاربردی است که شما را از هزینه‌ی اضافی و رفتن پیش ناخن کارتان باز خواهد داشت. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که یک بند روبان را دور انگشتانتان بپیچید و آن را تا بالای ناخنتان، جایی که فرنچ مانیکور شده است، قرار دهید. بعد از این کار می‌توانید آن قسمت را به راحتی‌ترمیم کنید.

30- موهایتان را حالت دهید

از حوله به را خشک کردن موهای خود استفاده نکنید. به جای این کار می‌توانید ازیک تیشرت قدیمی استفاده کنید. با این کار شما موهای نرم خواهید داشت و موهایتان هرگز وز نخواهد شد.موهایتان را حالت دهید

 

منبع lifehack

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.