8 ترفند ساده و ارزان برای تغییر سبک لباس مردان

من هیچ سبکی ندارم و یا حسادت عجیبی نسبت به برخی از استایل‌های دیگران دارم، چیزی نیست که بخواهید بیان کنید. در واقع شما یک استایل مخصوص به خود را دارید فقط باید آن را پیدا کنید. این بدان معنی نیست که شما باید کمد لباس خود را تغییر دهید و لباس‌های جدیدی خریداری کنید، بلکه بهتر است با چند تغییر ساده استایل خود را تغییر دهید، بدون آنکه موجودی حساب بانکی خود را تخلیه کنید.

در زیر برخی از ویژگی‌ها و راهنمای سبک مردانه بیان شده که به افراد کمک می‌کند تا به بهترین نحو استایل جدیدی را برای خود ایجاد کنند. با چی بپوشیم همراه باشید.

راهنمای سبک مردان

هرکس نگاه‎های تازه را دوست دارد و احساس شیک بودن اعتماد به نفس فوق العاده‌ای را در زندگی القا می‌کند. اما گاهی ممکن است حساب بانکی شما کم باشد و لذا پول کمی داشته باشید. بنابراین اگر می‌خواهید سبک خود را با بودجه‌ی کم تغییر دهید باید کار‌های جدیدی را انجام دهید. از آنجا که بسیاری از شما هرگز نمی‌دانید آنچه به دنبال آن هستید ممکن است در کمد لباس شما وجود داشته باشد بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید.

با راه‌های بسیار ساده و گاهی اتفاقی می‌توان بهترین استایل مردانه را داشت و تنها کافیست تا برخی از تغییرات جزئی را انجام داد که با تغییر چند مورد در کمد لباس این تغییرات ایجاد می‌شود. تغییر شیوه زندگی به تغییر نگرش و نحوه زندگی کمک بسیاری می‌کند و لذا بهتر است به مواردی توجه کرد که گاه برخی آن را فراموش می‌کنند.

مرتب کردن شلوار جین

شلوار جین مهم‌ترین و اصلی‌ترین موردی است که باید در میان لباس‌های شما وجود داشته باشد. بهتر است مطمئن گردید که یک شلوار جین خوب در کمد لباس خود دارید و آن را به عنوان یک سرمایه در نظر بگیرید. اگر شلوار جین ندارید بهتر است به فروشگاه بروید و یکی از آن‌ها را خریداری کنید و یا اگر شلوار جین قدیمی دارید، بهتر است سبک‌های جدید و تازه‌ای را امتحان کنید.

همچنین اگر شما یک مرد لاغر اندام به نظر می‌رسید ضروری است تا شلواری مناسب اندام خود را انتخاب کنید. در واقع اگرچه ما بیان نمودیم که داشتن شلوار جین یک ضرورت در کمد لباس شما می‌باشد اما باید بدانید که کنار گذاشتن شلوار‌های قدیمی و استفاده از استایل جدید به تغییر سبک شما کمک می‌کند.

اگر شلوار جین شما قدیمی است و نمی‌توانید آن را بپوشید و یا سر زانوی آن خراب شده و دیگر قابل استفاده نیست بهتر است به جای دور ریختن، آن را تبدیل به شلوارک کنید. شلوارک می‌تواند در برخی از مواقع همچون کنار ساحل گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد که بدون هزینه تنها با تبدیل شلوار جین آن را بدست آوردید.

در نهایت آنچه در هنگام پوشیدن شلوار جین اهمیت دارد، مرتب و تمیز بودن آن است هرچند که قدیمی باشد. به همین خاطر است که ما اصراری به خرید مجدد انواع شلوار جین نداریم بلکه باید تنها شلوار‌های جین را به سبک‌های مختلف تغییر داد.

انتخاب لباس‌های قدیمی

یک نکته بسیار ساده اما موثر آن است که چند روش ارزان برای ارتقای استایل خود را بیابید که حتی نیاز به خرید یک نخ و سوزن نیز نداشته نباشید. مطمئنا بسیاری از شما پیراهن‌های قدیمی در کمد لباس خود دارید که اغلب آن‌ها را نمی‌پوشید و یا گاها تنها برای مراسمات مختلفی همچون عروسی آن‌ها را ذخیره کرده‌اید. اما چرا آن‌ها را از دست می‌دهید؟ بهتر است این لباس‌ها را به صورت روزمره نیز بپوشید تا استایل خود را به طور جدی تغییر دهید. گاهی این تفکر که لباس‌های مناسب عروسی هرگز با شلوار جین ست نمی‌شوند، به وجود می‌آید.

اصراری بر پوشیدن شلوار در این مواقع وجود ندارد و بهتر است سایر شلوار‌ها را امتحان کنید. این کار خیلی آسان است و می‌توان شلوار‌هایی غیر از جین از جمله پارچه‌ای و کتان را نیز به صورت روزانه بپوشید. انتخاب کفش شیک و مناسب نیز در این مواقع اهمیت دارد و باید متناسب با شلوار باشد.

برخی از مردان یک شلوار ساده کتان را به شلوار جین ترجیح می‌دهند و این به معنی آن است که تغییر سبک آسان است و بهتر است از روزمرگی دست کشیده و تغییرات جزئی را در انتخاب‌ها داشت.

تمیز کردن کفش‌ها

زمانی که حرف تمیز کردن کفش به میان می‌آید عده‌ای فکر می‌کنند که این کار تنها برای کفش‌های با رنگ روشن مطرح است. اما بهتر است با تغییر دیدگاه خود، تمامی کفش‌ها را تمیز نگاه دارید. اغلب مردم فراموش می‌کنند که یک جفت کفش تمیز به سادگی می‌تواند استایل و سبک آن‌ها را تغییر دهد.

قدم زدن با کفش‌های قدیمی اصلا ایده‌آل به نظر نمی‌رسد و برای تغییر سبک توصیه نمی‌شود. نیازی به خرید کفش جدید نیست بلکه تنها کافیست تا کفش خود را درون ماشین لباسشویی بیاندازید و یا یک جفت بند کفش جدید خریداری کنید. با این کار بدون تلاش زیاد می‌توان استایل خود را بهبود بخشید.

این ترفند برای کفش‌های رسمی نیز به کار می‌رود و لذا بهتر است آن‌ها را جلا داده و تمیز کنید. با این کار گویی کفش‌های جدیدی را به پای خود کرده‌اید و دیگر خبری از کفش‌های قدیمی نیست.

یادگیری برخی از کارها از جمله خیاطی

برخی از آقایان تصور می‌کنند که کار دوخت و دوز دخترانه است اما باید بگوییم که در سال 2018 هستیم و باید همه این مهارت ساده را یاد بگیرند. این بدین معنی نیست که شما کت و شلوار و پیراهن خود را بدوزید بلکه تنها مهارت ساده و آسان دوخت و خیاطی این است که بتوانید برخی از کار‌ها و اصلاحات را برای تغییر سبک خود انجام دهید. به طور مثال تغییر دکمه‌ها روی لباس می‌تواند تغییر محسوسی باشد و راه حلی ساده به نظر می‌رسد.

تلاش کم برای تغییر هرگز به کسی آسیب نمی‌رساند و بنابراین اضافه کردن برخی از جزئیات با نخ و سوزن یک تغییر سبک سریع به شمار می‌رود و با این کار می‌توان بسیاری از موارد دیگر از جمله مدال‌ها را نیز روی ژاکت یا لباس خود اضافه کنید.

همچنین می‌توان برخی از جزئیات را از روی لباس برداشت و یا یک دوخت دقیق و کامل را روی لبه‌ی یپراهن، یقه و سر آستین انجام داد گویی که پیراهن جدیدی را بر تن نموده‌اید.

پوشیدن لباس‌های مختلف روی یکدیگر

پوشیدن لایه‌ای لباس همان چیزی است که ما دوست داریم انجام دهیم. در واقع هر بار که خانه را ترک می‌کنید این روش می‌تواند یک نگاه متفاوت به شما بدهد. شما می‌توانید تعداد کمی از تی شرت، جلیقه و کت‌ها را داشته باشید که در هر بار آن را با لباس‌های مختلفی بپوشید. به وضوح خواهید دید که تنوع لباس در سبک جدید به شما کمک می‌کند.

بدون توجه به فصل همیشه راهی برای استفاده از تکنیک لایه‌بندی پیدا کنید. اگر تابستان است بهتر است یک تی‌شرت ساده و یک پیراهن نازک را استفاده کنید. اگر پاییز است بهتر است یک ژاکت نسبتا گرم روی پیراهن خود بپوشید. حال در فصل زمستان می‌توان یک تی‌شرت و ژاکت گرم و پیراهن را با یکدیگر پوشید.

اگر نمی‎توانید بودجه زیادی را صرف خرید لباس صرف کنید و تنها چند مورد در کمد لباس خود دارید بهتر است با انتخاب لباس‌های متناسب از طریق این روش سبک خود را برای هر روز و هر فصل تغییر دهید.

استفاده از رنگ‌های بی طرف و مکمل می‌تواند تاثیر بهتری روی ایجاد تکنیک لایه‌بندی داشته باشد.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یک تنظیم ذهنی است و به جای چیزی که فقط می‌توانید خریداری کنید تنها کافیست اعتماد به نفس داشته باشید. این کار اگرچه خیلی ساده به نظر می‌رسد اما تفاوت زیادی را ایجاد می‌کند به طوریکه اعتماد به نفس کاملا در ظاهر و سبک لباس تاثیر گذار است. زمانی که شما خارج از خانه احساس خوب و اعتماد به نفس بالایی داشته باشید در ظاهر شما خود را نشان می‌دهد. اعتماد به نفس نکته‌ای کلیدی است و اگرچه دقیقا توصیه‌ای برای تغییر سبک نیست اما توصیه می‌شود تا همه به آن توجه کنند. برای این کار کافیست تا فقط نگران نباشید و آرام و استوار رفتار کنید.

استفاده از لباس‌های پدر و سایر افراد خانواده

اگرچه برای برخی استفاده از سایر وسایل و لباس‌های دیگران چندان جالب به نظر نمی‌رسد اما این توصیه برای زمانیست که پدر شما دیگر لباسی را نمی‌پوشد و تنها در خانه نگه‌داری می‌شود. بنابراین قابل قبول خواهد شد و می‌تواند چیز های جالبی را در نظر شما ایجاد کند. این کار با پیراهن‌های قدیمی و لباس‌های ورزشی ممکن است که اطرافیانتان چندان میلی به پوشیدن آن‌ها ندارند.

اگرچه اغلب آقایان بر اساس مد لباس می‌پوشند اما بهتر است برای کنترل و تغییر سبک سری به کمد لباس دیگران بزنید و لباس‌های قدیمی آن‌ها را دوباره استفاده کنید. لباس‌های جدید و تازه مد شده همیشه زیبا نیستند پس بهتر است از اسپری، کفش و حتی کراوات‌های قدیمی خود یا دیگران استفاده کنید و ببینید که چطور می‌توان آن‌ها را با دیگر لباس‌ها هماهنگ کرد. گاهی در میان وسایل قدیمی چیز‌های خوبی پیدا می‌شود که قابل استفاده است و می‌توان به راحتی آن را برای تغییر سبک مردان استفاده نمود.

اصلاح سر و صورت نکته کلیدی در تغییر سبک

از نظر استایل مردان اگرچه نمی‌توان پیرایش را جزئی از تغییر سبک دانست اما نکته کلیدی و مهمی به شمار می‌رود. اصلاح سر و صورت نگاه شما را به تغییرات بهتر خواهد کرد. موی روی صورت شما مهم است و هر مردی باید بداند که کوتاه و مرتب کردن ریش، سبیل و مدل مو بسیار حیاتی است. رفتن به آرایشگاه هر هفته و یا دو هفته یک بار یک نگاه هوشمندانه و دقیق است که به تغییر استایل شما کمک خواهد کرد.

اگر می‌خواهید اصلاح سر و صورت خود را در خانه انجام دهید بهتر است تا موهای شما به اندازه زیادی بلند نشده‌اند دست به کار شوید. استفاده از ته ریش معمولی برای مردان به جذابیت آن‌ها خواهد افزود و کمک می‌کند تا چهره‎ای شیک و جذاب داشته باشند. استفاده از کرم‌های بعد از اصلاح و تیغ‌های جدید و با کیفیت در این امر اثر‌گذار است.

نکته آخر

برای بهبود سبک خود نیازی نیست خود را ورشکسته کنید بلکه با این چند راه ارزان می‌توان تغییر سبک کلی و تغییرات به روزی را ایجاد نمود. بهتر است به گنجینه‌های اعضای خانواده خود سری بزنید تا بتوانید روش‌های ساده و ارزشمندی را برای تغییر پیدا کنید. همچنین دانستن اینکه چطور می‌توان تغییری با لباس‌ها در استایل خود داد، یک درس است که هر مردی باید آن را یاد بگیرد.

تلاش شما در ایجاد سبک و ظاهری جذاب می‌تواند دیدگاه شما را به زندگی تغییر دهد. اگر می‌خواهید در مرکز توجه دیگران و به خصوص خانم‌ها قرار بگیرید و از لباس‌های روزمره خود خسته شده‌اید، بهتر است این راه‌های ساده را امتحان کنید.

منبع theidleman.com
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.