محل کار چی بپوشیم؟ راهنمای انتخاب بهترین لباس در محل کار برای خانم ها و آقایان

بسیاری از افراد برای آنکه لباس مناسب محل کار خود را پیدا کنند، سردرگمی‌های مختلفی خواهند داشت. این سوال که در محل کار چی بپوشیم سوال تعداد زیادی از افراد است اما به کمد لباس، منطقه، آب و هوا و نوع شرکت و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند، بستگی دارد. یک طراح گرافیک در کالیفرنیا دستورالعمل‌های مختلفی را نسبت به یک بانکدار سرمایه‌گذاری در شیکاگو دارد و مسلما روش لباس پوشیدن این دو کاملا با یکدیگر متفاوت است.

برخی تصور می‌کنند که استفاده از کت و شلوار یک لباس حرفه‌ای برای کسب و کار به شمار می‌رود اما این امر به جایگاه آن شغل بستگی دارد. جوانب مثبت و منفی برای پوشیدن لباس رسمی برای کار وجود دارد اما نباید غافل شد که نوع شغل در این امر بسیار تاثیر گذار است. یک خبر بد می‌تواند باشد که کمد لباس از خلاقیت در رنگ ها و نوع لباس‌ها بهره‌مند نیست. به این وسیله ممکن است شما احساس کنید که یک فرد خنثی هستید و نمی‌توانید در این مورد تصمیم‌گیری کنید.

پوشیدن یک جوراب شلواری در محل کار واقعا افتضاح است و نمی‌توان به عیچ عنوان آن را توجیه کنید. یک سرمایه گذاری اولیه برای خرید لباس مناسب محل کار ضروری است و بهتر است اگر در کمد لباس خود لباس مناسب محل کار را ندارید، به فکر خرید آن باشید.

در ادامه به نوع لباس پوشیدن در محل کار در خانم‌ها و آقایان خواهیم پرداخت.

لباس محل کار مردان

به عنوان یک قاعده کلی باید سعی نمود که متناسب با فرهنگ یک شرکت لباس پوشید. اگر فکر می‌کنید که متفاوت از هر کس دیگری در شرکت خود هستید، شما به جای اینکه وجه مثبت یک شرکت باشید، تبعات منفی را رقم خواهید زد. ایستادگی در مورد نوع تیپ و لباس متفاوت با فرهنگ یک شرکت می‌تواند عوامل شکست شما را در کار رقم زند.

لباس پوشیدن به شیوه‌ای مناسب با فرهنگ یک شرکت نشان می‌دهد که شما بازیکن یک تیم هستید و باید نگران نوع تصویری که شما و شرکت شما در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، باشید. اگر به نوع لباس پوشیدن خود در محل کار شک دارید بهتر است از رئیس خود تقلید کنید.

استفاده از یک لباس مناسب با سیاست‌های شرکت اهمیت زیادی دارد و لازم است تا در این مورد دقت بیشتری شود.

استفاده از یک ژاکت با پارچه و نخ با کیفیت، به نسبت یک لباس ارزان قیمت، واکنش‌های بهتری را برای شما رقم خواهد است و از طرفی به مدت طولانی‌تری می‌توانید آن را بپوشید و این در حالیست که لباس‌های ارزان قیمت، کیفیت پایین‌تری خواهند داشت.

بهتر است زمانی که روی خرید یک لباس با کیفیت و برند سرمایه‌گذاری می‌کنید، در کمد لباس خود به شکلی از آن‌ها مراقبت کنید. استفاده از یک بند رخت برای لباس، یک قفسه کراوات و یا یک ردیف برای کفش‌ها و واکس‌های مورد نیاز می‌تواند به افزایش دوام لباس‌ها کمک کند.

تمیز بودن در محیط کار نکته‌ای مهم و حیاتی است که باید در زندگی و محل کار به آن دقت نمود. حتی اگر گران قیمت‌ترین کت و شلوار در جهان را می‌پوشید اگر کثیف باشد، تیپ شخصیتی شما را تا حدود زیادی پایین می‌آورد و این یک نقص برای شما به حساب خواهد آمد.

در زمستان اما روش لباس پوشیدن اندکی متفاوت است. بهتر است به جای استفاده از کت و شلوار کلاسیک در زمستان از یک بارانی روی آن استفاده کنید تا کمترین آسیب به لباس‌های شما وارد شود. همچنین بعد از ورود به محل کار می توان بارانی را روی چوب لباسی آویزان کرد. این موقعیت بهتر از زمانیست که شما با لباس‌های خیس به محل کار خود وارد می‌شوید و این امر زمانی که یک جلسه ی کاری مهم نیز دارید، مضحک‌تر به نظر خواهد آمد.

لباس محل کار زنان

قوانینی که برای لباس کار خانم‌ها استفاده می‌شود معمولا معطوف به مصاحبه‌ی کاری آن‌ها می‌باشد. بسیاری از شرکت‌ها برای یک دست کردن لباس‌های مجموعه‌ی خود از لباس حرفه‌ای مخصوص شرکت استفاده می‌کنند و خانم‌ها ملزم به پوشیدن آن هستند. اما اگر قوانینی از این قبیل برای شرکت شما وجود ندارد بهتر است نوع مدل و رنگ مانتو را با یک شلوار مناسب هماهنگ نمایید. این امر می‌تواند به پوشیدن لباس های هماهنگ یا جدا بیانجامد که بر اساس فرهنگ یک شرکت شکل خواهد گرفت. قبل از رفتن به خرید مطئمن شوید که لباس مورد نظر شما با سیاست‌های کلی شرکت همسو باشد و لذا پوشیدن لباس‌های متفاوت از سایرین، وجه‌ی خوبی را نخواهد داشت.

در یک قاعده‌ی کلی لازم است تا نوع لباس پوشیدن خانم‌ها با فرهنگ یک شرکت متناسب باشد. استفاده همیشگی از رنگ مشکی برای افرادی که ترجیح می‌دهند تا قد بلند‌تری داشته باشند، چندان خوب نیست و این سیاست را نباید در شرکت با قوانین کلی و متفاوت استفاده نمود. همانطور که برای مردان لباس پوشیدن متناسب با فرهنگ یک کشور نشان از عضویت در یک تیم است، برای خانم‌ها نیز باید این تصور وجود داشته باشد که ایشان بازیکن یک تیم هستند و نوع لباس انعکاس تصویر شرکت در برابر مشتریان خواهد بود.

مهم نیست شرکت شما از چه قوانینی پیروی می‌کند، باید بدانید لباس‌های تنگ، مناسب مهمانی و یا بسیار جذب، مناسب کار کردن نیست. این امر در زنان اهمیت بیشتری دارد زیرا مردان متناسب با لباس زنان، آن‌ها را مورد قضاوت قرار می‌دهند. اگرچه برخی این نگرش را ناعادلانه توصیف می‌کنند اما آن‌ها توانایی تغییر فرهنگ کشور را نسبت به زنان ندارند و بهتر است برای موفقیت در کار از آن پیروی کنند.

استفاده از سلیقه‌های فردی شاید چندان مناسب نباشد و بهتر است به جای لباس‌های با رنگ های متنوع، از رنگ های تیره و خنثی استفاده نمود. برخی از لباس‌ها هماهنگ بوده و می تواند به صورت مانتو شلوار، یا کت و دامن ست استفاده شود اما این نوع لباس تنها برای موارد رسمی مناسب است. اگر در هنگام خرید ترجیح می‌دهید که تا یک لباس چند منظوره داشته باشید بهتر است کمتر از لباس‌های رسمی خریداری کنید. همچنین استفاده از یک کت یا مانتو شلوار قرمز رنگ بسیاری خیره کننده است. اما این شانس برای شما وجود دارد که مردم در هر زمان شما را به یاد آورند.

زمانی که شما از کمد لباس بسیار متنوع برخوردارید، بهتر می‌توانید در این باره تصمیم گیری کنید و ترکیب لباس‌ها، تنوع را برای شما بالا خواهد برد.

خانم‌ها باید یاد بگیرند که برای نگاه اول می‌توانند تغییرات کوچک اما قابل توجه را در خود به وجود آورند. تغییر رنگ روسری یا مقنعه شاید منشا این تغییرات باشد و می‌تواند از تیپ‌های خسته کننده‌ی تکراری دور نماید.

در پاییز و زمستان بهتر است حرفه‌ای‌تر عمل کنید. استفاده از یک کت بارانی و لباس زمستانه روی تیپ رسمی خود می تواند بهتر از موش آب کشیده شدن باشد.

اگر می‌خواهید همانند یک آهنربا، مشتریان را جذب خود کنید و در کار خود موفق باشید، بهتر است علاوه بر کیفیت از لباس‌های تمیز و خوشبو استفاده کنید. استفاده از روش‌های مختلف برای تمیز کردن لباس‌ها به صورت حرفه‌ای بر جذابیت آقایان و خانم‌ها خواهد افزود و این در حالیست که با لباس‌های گران قیمت و بسیار چروک و کثیف، هرگز نمی‌توان در محل کار موفق شد.

منبع careernetwork
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.