در جلسات کاری چی بپوشیم؟ راه هایی برای جذاب‌تر بودن خانم ها و آقایان

لباسی که در جلسات کاری مهم می‌پوشید، کاملا متفاوت از یک لباس در مصاحبه‌ی کاری است. شما نمی‌توانید از شلوار جین برای جلسات کاری مهم و یا کنفرانس‌های مهم داخلی و خارجی استفاده کنید. بهتر است اندکی تفکر کنید و به جای پوشیدن شلوار جین در یک مصاحبه کاری که احساس خوبی را منتقل نمی‌کند، از لباسی رسمی استفاده کنید. در دنیای رقابتی امروز بهتر است با پوشیدن لباس متناسب با محیط، ظاهر بهتری را از خود به نمایش بگذارید.

پوشیدن یک لباس کاری معمولی اگرچه برای محیط کار شما مناسب است اما پوشیدن همان لباس در یک شرکت تجاری اشتباه است. قبل از آنکه یک جلسه را ترتیب دهید ابتدا بهتر است به ظاهر خود برسید. این روش می‌تواند بهترین موقعیت را در یک جلسه برای شما فراهم کند. مسلما تاثیر استفاده از لباس مناسب روی مشتری بالقوه یا کارفرما بسیار بیشتر از زمانیست که شما ظاهری مناسب نخواهید داشت. کسانی که از ظاهر و لباس مناسب در جلسات کاری خود بهره‌مند نیستند وحشت بیشتری نسبت به دیگران دارند. زیرا که داشتن یک تیپ متفاوت میان سایر افراد، احساسی بد را به آن ها القا خواهد کرد.

این که چطور می‌توان لباسی مناسب برای جلسات مختلف پوشید، به نوع جلسات نیز بستگی دارد که در ادامه برای خانم‌ها و آقایان به تفکیک بیان خواهیم نمود. همراه چی بپوشیم باشید.

جلسات کاری معمول چی بپوشیم

گاه به گاه ممکن است در مشاغل افراد جلساتی بر گزار شود. این جلسات مبنای ساده تری نسبت به دیگر جلسات رسمی دارند. برای مثال در یک تیم ورزشی مربی با یک شلوار جین و اسپرت میان بازیکنان می‌رود تا با آن‎ها صحبت نماید. اما در شرکت‌های تجاری بسیار بزرگ استفاده از یک کت و شلوار رسمی برای رئیس شرکت مناسب‌تر است.

البته بعضی از شرکت‌ها لباس‌های کار معمول را با لباس رسمی اشتباه می گیرند و گاها برخی دیگر حساسیت زیادی روی استفاده از آن در هر مکان دارند. نکات زیر را دنبال کنید تا مطمئن گردید که لباس شما برای این جلسات مناسب است.

خانم ها

استفاده از لباس‌های بسیار جذب را باید کنار گذاشت و لباسی مناسب تر را انتخاب نمود. پوشیدن یک مانتو ساده یا لباس گرم لباسی بسیار مناسب تر از لباس‌های اسپرت است. شلوار نیز در این انتخاب نقش مهمی دارد و می‌توان با یک شلوار جین و یا یک شلوار جین ساده این جلسات را پشت سر گذاشت.

بسیاری از خانم‌ها از کت و شلوار تیره رنگ در جلسات کاری استفاده می‌کنند که بسیار تاثیر‌گذار‌تر از یک کت و دامن است. این ایده‌ها برای زنان در محل کار مناسب است و پوشیدن آن در جلسات کاری معمول نیز توصیه می گردد.

کفش نیز یکی دیگر از مهم‌ترین مواردیست که باید به نوع آن حساس بود. کفش‌ها با پاشنه 5 سانت بسیار مناسب تر از کفش‌های با پاشنه بلند‌تر هستند. همچنین استفاده از جواهرات جزء جدانشدنی خانم هاست که باید در جلسات به جای استفاده از جواهرات بسیار بزرگ از موراد ظریف‌تر استفاده کرد.

در طول فصل زمستان اما لباس مناسب جلسه، انتخابی سخت‌تر خواهد بود و بهتر است با رنگ‌های گرم و بافتی ضخیم این زمان را پشت سر گذاشت.

مردان

کت و شلوار رسمی را کنار گذاشته و لباسی شیک و راحت بپوشید. بسیاری از مردان نمی‌توانند تشخیص دهند که جلسات معمول در هر کسب و کاری وجود دارد و بنابراین نیاز نیست تا در نوع پوشیدن لباس در آن سخت گیری کرد. جلیقه همیشه مورد نیاز نیست اما می‌تواند احساس اعتماد به نفس را در شما القا نماید. در این مورد می‌توان از یک رنگ تیره یا یک الگوی ساده بدون رنگ استفاده کرد.

پیراهن بخش مهمی از کمد لباس افراد به شمار می‌رود و اما انتخابی سخت را نیز ایجاد می‌کند. استفاده از یک پیراهن ساده یا ژاکت مناسب در فصل سرد در این جلسات معمول است. برای انتخاب شلوار مردان نیز گزینه‌های متعددی وجود دارد. بدون توجه به آب و هوا می‌توان از میان رنگ تیره یا بژ برای شلوار مناسب انتخاب نمود. این شلوار برای جلسات در بیرون از محل کار مناسب‌تر است زیرا دیرتر کثیف خواهد شد.

اما اگر شما در حال راه اندازی یک فکر خلاقانه در صنعت هستید بهتر است در این جلسات از شلوار جین استفاده کنید که رنگی تیره داشته باشد. در این انتخاب نباید شلوار‌های تنگ یا زخمی و پاره را انتخاب کرد.

در انتخاب کفش استفاده از چکمه‌هایی با رنگ قهوه‌ای، سیاه و چرم یا جیر انتخابی عالی به شمار می‌روند. همچنین از مهم‌ترین لوازم جانبی که مردان استفاده می‌کنند کمربند است که اصلی‌ترین آن نیز به شمار می رود. یک ساعت معمولی نیز تیپ شما را تکمیل خواهد کرد اما نباید خیلی زرق و برق دار به نظر برسد زیرا که شما ویترین یک مغازه نیستید و نباید توجه مخاطبان خود را به لوازم جانبی خود جلب کنید.

اگر جلسات شما در ماه‌های سرد سال برگزار می‌شود و نیاز است که لباسی گرم بپوشید، یک کت خاکستری، کت چرمی یا ژاکت پشمی رسمی، انتخابی مناسب خواهد بود.

در نشست رسمی چی بپوشیم

لباس رسمی جلسه و کنفرانس‌های آنلاین نیاز به یک انتخاب حرفه‌ای تر دارد زیرا عوامل مختلفی تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند. سیلوی گاستو نویسنده‌ی تصویر رهبری می‌گوید تفاوت اساسی میان کمد لباس حرفه‌ای شما وجود دارد. زمانی که شما روزانه لباس می‌پوشید با هنگام ورود به اتاق هیئت مدیره کاملا متفاوت است.

خانم‌ها

یک کت و شلوار یا مانتو شلوار ست خاص نیاز است. استفاده از یک تی‌شرت پنبه‌ای یا یک تی‌شرت رنگ روشن یک گزینه‌ی ایمن برای انتخاب پیراهن است. استفاده از مانتو شلوار رنگ بژ نیز توصیه می‌شود. اگر مایل به پوشیدن کت و دامن هستید بهتر است در این انتخاب از دامن دودی یا سیاه و سفید استفاده کنید. کفش نیز بهتر است پاشنه دار کوتاه باشد.

استفاده از لوام جانبی همچون دستبند غیر خاص و معمول نیز مناسب‌تر از هر جواهرات دیگریست. شاید داشتن یک ساعت ساده بتواند بخش مهمی از تیپ شما را جذاب نماید و به همین خاطر است که توصیه می‌شود حتما از این لوازم برای تکمیل کردن تیپ خود استفاده کنید.

آقایان

با کت و شلوار هماهنگ و لباس به یک نشست رسمی بروید. برای انتخاب پیراهن بهتر است از پیراهن‌هایی که بتوان با آن از کراوات استفاده کرد، مناسب است. پیراهن‌های دارای سر آستین در زیر کت ظاهری جذاب‌تر از شما می سازد.

در انتخاب یک کت و شلوار بهتر است رنگ‌های ذغالی، چوب تیره یا دریایی پوشیده زیرا که ایده‌آل‌ترین لباس برای جلسات رسمی هیئت مدیره خواهد بود. البته باید مطمئن شد که کاملا روی بدن قرار گرفته و بسیار گشاد یا بسیار تنگ نباشد.

استفاده از کراوات ابریشی رنگ ساده، دکمه‌های نازک سر آستین، کمربند چرمی و ساعت نیز در این جلسات توصیه می‌شود. در پوشیدن کفش نیز بهتر است کفش‌های رسمی استفاده نمود اما هرگز در این جلسات نباید از جوراب‌های رنگ روشن غافل ماند.

نکات مورد نیاز برای پوشیدن لباس در یک جلسه رسمی

دی زیوستو می‌گوید:

به طور کلی، توجه به ظاهر و جزئیات بصری تیپ شما یک احترام برای کسانیست که با آن ملاقات می‌کنید. همانطور که شما به خود احترام می‌گذارید لازم است که برای دیگران نیز احترام قائل شوید و این تفاوت‌ها در جلسات رسمی را نشان می‌دهد.

اگر می‌خواهید مدیر یا رئیس جلسه را جذب خود کنید و یا مشتری خود را از دست ندهید، به نکات زیر توجه کنید.

اندام و بدن خود را بیش از حد نشان ندهید: این که شما تا چه حد پا ها و دست های خود را در معرض دید بگذارید، نشان از روشن فکری نیست. هیچ یک از مخاطبان شما به اندام شما نیازی ندارند و لذا بهتر است به طور معمولی لباس بپوشید.

لباس شما باید مناسب باشد، اطمینان حاصل کنید که شلوار‌هایتان روی زمین نمی‌کشد. شکم شما نباید در پیراهنتان ظاهر شود و بهتر است سایز بزرگتر پیراهن را بپوشید. همچنین تنگ بودن کت و شلوار می‌تواند اندامتان را بسیار بد جلوه دهد و لذا از یک کت و شلوار مناسب خود استفاده نمایید.

خانم‌ها نیز نباید از لباس‌های خیلی کوتاه و یا چسبان استفاده کنند و رنگ این لباس‌ها نباید زننده باشد.

تیپ انتخابی خود را با یک مدل موی مناسب کامل کنید. انتخاب مدل مو به اندازه‌ی انتخاب نوع لباس اهمیت دارد. مدل مو‌های مردانه باید مرتب و کوتاه باشند و خانم‌ها بهتر است موهای خود را از روی چهره کنار بزنند.

انتخاب یک عطر نیز در یک نشست رسمی و یا جلسه اهمیت دارد. استفاده از عطر باید به اندازه باشد به این معنی که نباید رایحه‌ی عطر شما کل اتاق را پر کند.

خانم‌ها همچنین باید به آرایش خود توجه کنند. یک آرایش طبیعی که شما را ساده جلوه دهد مناسب‌تر از آرایش های بسیار غلیظ است. استفاده از لوازم آرایشی متناسب با پوست می‌تواند علاوه بر آنکه سادگی را در ظاهر شما به نمایش بگذارد، چهره شما را جذاب تر نشان دهد.

در نهایت مهم آن است که شما در آنچه پوشیده‌اید، راحت باشید. استفاده از لباس‌های راحت و در عین حال مناسب برای جلسات رسمی می‌تواند بر اعتماد به نفس شما بیافزاید و راهی مطمئن برای نشان دادن قدرت شما خواهد بود.

منبع careeraddict
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.