راهنمای انتخاب لباس مناسب با رنگ پوست مردان

آیا شما یک فرد مد گرا هستید و لباستان را برای روز بعد یا مراسمی که دارید از شب قبل انتخاب می‌کنید؟ آیا تنها به تمیزی لباستان برای پوشیدن آن اهمیت می‌دهید؟ آیا رنگ پوست شما در انتخاب لباستان دخیل است؟

در وهله‌ی اول انتخاب لباس مناسب برای رنگ پوست اهمیت زیادی دارد و می‌بایست برای ایجاد یک تیپ و استایل منحصر به فرد ابتدا به رنگ پوست خود توجه نمود. محدوده رنگ‌های پوست بدن افراد از پوست تیره تا رنگ‌های روشن و بور را در بر می‌گیرد که برای هر مرد انتخاب را سخت و دشوار می‌کند. اگرچه لباس‎هایی که در فروشگاه‎ها عرضه می گردد، طیف وسیعی از رنگ‌ها را در بر می‌گیرد اما مردان می‌بایست در این انتخاب دقت بیشتری کنند.

رنگ پوست روشن و بور

پوست روشن می‌تواند به خوبی با بسیاری از رنگ‌ها ست شود زیرا که رنگ پوست افراد به اندازه کافی تضاد را از بین خواهد برد. سعی کنید از رنگ‌هایی همچون سفید و سنگی اجتناب کنید زیرا که این رنگ‌ها می تواند ترکیب آن را با پوست شما تغییر دهد و از این رو چهره شما کاملا محو خواهد شد.

رنگ‌های تیره‌تر مانند خاکستری یا مشکی انتخاب خوبی خواهند بود زیرا می‌توانند برای رنگ پوستی نظیر پوست بور مناسب باشند. ترکیب رنگ‌ها می تواند حتی روی چهره‌ی افراد نیز اثر بگذارد و از این رو بهتر است از ترکیب رنگ‌های مختلف موجود در کمد لباس بهره گرفت. رنگ بنفش و یا قرمز برای پوست‌هایی به رنگ روشن مناسب است و چهره‌ای شاداب‌تر را برای افراد ایجاد می‌کند.

پوست برنزه و یا سبزه

اگر رنگ پوست شما متعادل است و بین تیره و روشن قرار دارد شما با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها برای انتخاب لباس خود رو به رو خواهید بود. هر دو رنگ روشن و تیره می‌توانند به خوبی با این رنگ پوست هماهنگ شوند چرا که با ایجاد تضاد و کنتراست می‎توان چهره را برجسته‎تر نمود. اهمیت استفاده از این رنگ‌ها برای افراد به گونه ایست که بسیاری رنگ پوست برنزه را با انواع کرم های برنزه انتخاب می‌کنند.

آبی یا خاکستری یک رنگ عالی برای پوست‌های سبزه است زیرا می‌تواند سایه پوست را روشن‌تر یا تیره‌تر نشان دهد. اما بهتر است سعی کنید از پوشیدن رنگ زرد و سبز ممانعت کنید زیرا رنگ پوست شما در این رنگ‌ها ادغام می‌شود و عملا هیچ تضادی را به وجود نخواهد آورد.

پوست تیره یا سیاه

تقریبا همه چیز برای رنگ پوست تیره مناسب است و انتخابی بی حد و حصر در دسترس افراد با رنگ پوست تیره قرار می‌گیرد. رنگ‌های مشکی، سفید و زرد برای بلوز انتخابی مناسب خواهند بود اما بهتر است مراقب بود که از رنگ‌های مختلف برای یک تیپ استفاده نکرد و علاوه بر رنگ پوست به هارمونی ترکیب رنگ نیز دقت نمود.

اجتناب از رنگ‌هایی مانند قهوه‎ای نیز الزامی است زیرا با ادغام در رنگ پوست تیره، چهره محو شده و عملا ناپدید خواهد شد. اگر می‌خواهید از رنگ قهوه ای استفاده کنید بهتر است از سایه‌های روشن آن بهره بگیرید زیرا این رنگ می‌تواند تضاد بهتری را در چهره شما با رنگ لباستان ایجاد نماید.

اگرچه صرفا رنگ‌هایی که در بالا بیان شد یک پیشنهاد از سوی کارشناسان سایت چی بپوشیم است، اما این اطلاعات با استفاده از مباحث زیبایی شناسی در حوزه مد و فشن به دست آمده و با استناد به آن می‌توان بهترین استایل و سبک را برای خود ایجاد نمود.

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.