راهنمای استفاده از جواهرات برای مردان

حلقه عروسی من در دست راستم است. من با همسرم هرگز احساس نکرده‌ایم که به وجود حلقه در کدام دست اهمیت دهیم. اگرچه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در آن نود و نه درصد از مردم حلقه را در دست چپ می‌پوشند. در واقع حلقه من یک حلقه کوچک فلزی نقره است که شاید تنها قیمت آن بیست دلار باشد. این یک شگفتی برای افراد ایجاد نموده که در طول سالیان گذشته بار‌ها مورد بحث قرار گرفته است. اما آیا این مسئله اهمیت دارد؟

مثال بالا از جمله نمونه‌هایی بود که هر کس ممکن است در طول زندگی خود یک بار افرادی را با این مشخصات دیده باشد و شاید هرگز نتوان آن ها را درک کرد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که قدرت جواهرات تا چه حدی است که برخی افراد ترجیح می‌دهند با استفاده‌ی متفاوت از آن‌ها سیگنال‌های جدیدی را دریافت کنند و شاید خود را در مرکز توجهات سایرین قرار دهند.

در واقع جواهرات هر فرد سیگنال‌هایی را درباره‌ی بهتر یا بدتر دیده شدن به سایرین منعکس می‌کند و بسته به عرف و وضعیت استفاده معمول از آن‌ها در جامعه دارد. اغلب مردم اگرچه ترجیح می‌دهند تا در حد معمول از جواهرات استفاده کنند اما این بسته به اهداف افراد تفاوت دارد. در واقع هدف، روش زندگی و نوع شغل و شخصیت افراد می‌تواند در زمینه استفاده از جواهرات برای مردان تفاوت‌هایی را ایجاد نماید که این راهنما می‌تواند دیدگاه افراد را در این زمینه تغییر دهد.

هدف از این راهنما آن است که دستور العمل پوشیدن جواهرات را بدانید به طوریکه شما بتوانید سیگنال‌های ارسالی از سوی اطرافیان خود را بهتر کنترل کنید. از آنجا که این قطعات کوچک از فلز و سنگ می‌تواند تاثیر زیادی بر نظرات افرادی که در حال کار با آن هستید، بگذارد لذا بهتر است اطمینان حاصل کنید که پیام بصری درستی ارسال می‌کنید.

توجه به این نکته که دیدگاه‌های بیان شده در این مطالب برای مردان کاربرد دارد و لذا آگاهی بر متفاوت بودن فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان در مورد پوشیدن طلا و جواهر می تواند این راهنما را تغییر دهد، ضرورت دارد. دیدگاه‌های کارشناسی کلی در مورد پوشیدن طلا و جواهر برای مردان به شرح ذیل می‌باشد.

قوانین استفاده از جواهرات برای آقایان

جواهرات ساده را انتخاب کنید

هنگامی که در انتخاب جواهرات شک دارید، ساده‌ترین آن را انتخاب کنید. برای شروع می‌توانید ساعت مچی نقره کلاسیک را امتحان کنید. اگر به طور منظم تنها از یک ساعت مچی استفاده می‌کنید برای جلوگیری از یکنواخت شدن از ساعت‌های اسپرت با بند فولادی و ضد زنگ استفاده کنید. همچنین لوازم جانیی چون دستبند را نیز در نظر داشته باشید.

زمانی که شما قصد دارید تا تیپ راحت و ساده‌ای بزنید استفاده از این قطعات کلی پذیرفته شده بهتر است. همچنین برای جذب بیشتر گردنبند نیز مناسب است.

بازی فلزات

بیشتر جواهرات مردان فلز بوده و رنگ‌های طلا و نقره رایج‌ترین آن‌ها هستند. طلا یک رنگ گرم محسوب می‌شود و رنگ زرد آن با رنگ‌های قهوه‌ای و سایر تن‌های همین رنگ مناسب است. همچنین رنگ‌های تیره آبی و سبز نیز به نظر با طلا شکیل‌تر خواهند شد. در صورتی که شما چندین قطعه طلا و جواهر دارید می‌توانید آن را با سبک‌های مختلفی استفاده کنید و ممکن است اختلاف ظاهری بین انواع جواهرت طلا بسیار زیاد باشد که در موقعیت‌های مختلف باید آن را انتخاب نمود.

فلزات به رنگ نقره‌ای مانند فولاد ضد زنگ جلا داده شده، کروم و حتی نقره رنگی خنثی محسوب می‌شوند. این رنگ‌ها به عنوان یک رنگ خاکستری خوانده می‌شوند که در خارج از چرخه رنگ کار می‌کنند و در عوض میان رنگ‌های سیاه و سفید قرار می‌گیرند. این بدان معنی است که استفاده از آن‌ها با رنگ‌های دیگر چندان به چشم نمی‌آید و در واقع به اندازه طلا هم چشمگیر نخواهند بود.

جواهرات نقره‌ای را می‌توان با لباس‌های خاکستری، سیاه و یا تیره بپوشید و یا رنگ‌های روشن تر تابستان و رنگ‌های ملایم نیز برای جواهرات نقره‌ای مناسب خواهد بود.

مس و برنز فلزاتی به رنگ پرتقال هستند و باید به گونه‌ای دیگر از آن‌ها استفاده کرد. اگرچه این رنگ جذاب‌تر از طلا و نقره است و اما محدودیت‌هایی را در استفاده با سایر رنگ‌ها دارد. طلا و جواهر به رنگ مس در لباس‌های روزمره و حلقه مسی با پیراهن و شلوار ساده هماهنگ خواهد شد.

سنگ‌های قیمتی باید کوچک باشند. در واقع این سنگ‌ها همانند یک کیف پول هستند و مهم نیست که تا چه حد ثروت دارید، این سنگ‌ها برای زنان مناسب‌تر بوده و لذا بهتر است در حداقل ممکن استفاده شوند. به طور مثال استفاده از یک سنگ قیمتی در حلقه کافیست و اگر فراتر از آن بروید یک روش نه چندان مناسب برای نشان دادن سلیقه‌ی شما محسوب می‌شود و انتخاب شما بیشتر افراد را غافلگیر خواهد نمود.

فیروزه اما استثنا است و برای هر مردی که سبک عمدتا مذهبی می‌پوشد، مناسب خواهد بود. در واقع نجیب زادگان جنوب غرب از این سنگ بیشتر استفاده می‌کنند. استفاده از فیروزه روی حلقه عالی خواهد بود و تنها باید آگاه باشید که این یک رنگ بسیار روشن و چشم‌نواز است. تعداد کمی از لباس‌ها با فیروزه ست می‌شوند و تنها زمانی که شما می‌خواهید در مرکز توجه باشید استفاده از این سنگ قیمتی مناسب است.

چرم برای هر کسی مناسب است و اگر قصد دارید آن را بپوشید بهتر است از چرم با رنگ طبیعی استفاده کنید. بدین معنی که تیره یا روشن کردن چرم چندان زیبا نخواهد بود و همچنین چرم با دیگر فلز‌ها جذابیتی نخواهد داشت. مگر آنکه یک موتور سوار حرفه‌ای باشید و تنها زمانی که سوار موتور سیکلت هستید مناسب می‌باشد.

چوب و استخوان نیز یکی دیگر از جواهرات مردانه هستند که اغلب با سنت‌های مختلف قومی عجین شده‌اند. برخی از اقوام و ملیت‌ها استفاده از انواع استخوان و چوب را قبول دارند و برخی دیگر تنها برای متفاوت و غیر معمول بودن روی به این جواهرات می‌آورند که لازم است در انتخاب آن‌ها کمی دقت نمود.

استثنا در مسائل مربوط به تطبیق رنگ، حلقه عروسی و برخی از سنت‌ها وجود دارد بدین معنی که مردان می‌توانند همیشه حلقه ازدواج خود را به دست کنند. این امر تضادی با آنچه بیان شد ندارد و بهتر است تنها تضاد‌های موجود را در استفاده از جواهرات مختلف حذف نمود.

درک نماد جواهرات

طلا و جواهر هر کدام معنای خاصی دارد و لذا باید به خوبی درک شوند. هیچگاه شما نمی‌توانید خود را از استفاده از جواهرات مختلف محروم کنید و لذا به جای استفاده غیر معمول از آن‌ها بهتر است نشانه‌های آن را بهتر درک کنید.

مردم می‌توانند معنای یک قطعه طلا یا جواهرات دیگر را به طرق مختلفی تفسیر کنند. برخی از حلقه‌های زینتی شکل نمادین ثروت و موفقیت را به دیگران نشان می‌دهند. این به معنی آن است که انسان هنگام پوشیدن جواهرات خارج از معمول شخصیت خود را تغییر می‌دهد و لذا باید مراقب بود. زمانی که شما شروع به استفاده از جواهرات غیر رسمی به صورت روزمره می‌کنید زرق و برق بیشتری را به ظاهر خود اضافه کرده‌اید. با این حال طلا و جواهر می‌تواند کمی شما را منحصر به فرد‌تر کند. اما در نهایت این سوال پیش می‌آید که چطور مردان می‌توانند تیپ خود را متعادل کنند؟

این نکته را به قدر کافی تکرار کنید که اجتناب از سبک‌های رسمی بسیار سخت است و بنابراین بهتر است حتما جواهرات فلزی کوچک و براق را به همراه داشته باشید.

همچنین بهتر است از جواهراتی نمادین و معنا‌دار استفاده کنید. در مورد حلقه ازدواج قبلا صحبت کرده‌ایم اما سایر مواردی که دارای معنی خاص می‌باشند، علامت‌های مختلف، درجات نظامی، حلقه ورزشی و یا گردنبند هستند. اگر شما با شرکای تجاری شرکت خود صحبت می‌کنید و یا به کالج یا مدرسه می‌روید بهتر است جواهراتی خاص را انتخاب کنید. همچنین بهتر است از جواهرات و اکسسوری کمتری در رویداد‌های روزانه استفاده کنید. اما زمانی که بک جلسه مهم دارید بهتر است در انتخاب ساعت و دکمه سر آستین دقت بیشتری داشته باشید. انتخاب موارد خاص می‌تواند توجه بیشتری را از سوی سایرین جلب کند و این امر نتایج اثر بخشی را نیز به دنبال خواهد داشت.

جواهرات و لباس

در دنیای کسب و کار انتخاب جواهرات با لباس مناسب محدویت‌های فراوانی دارد و این بدان معنی نیست که شما هرگز از جواهرات استفاده نکنید اما بهتر است برای پوشیدن موارد مختلف در هر شغلی دقت کنید. به طور مثال اگر برای استخدام یک شغل دولتی به مصاحبه می‌روید بهتر است از طلا استفاده نکنید و یا لازم است تا جواهرات سنتی کمتری را با خود داشته باشید. این در مورد یک شغل و مصاحبه کاری نیز اهمیت زیادی دارد و بسته به محل کار و نگرش و فرهنگ آن‌ها باید عمل کرد.

به طور مثال استفاده از طلا و جواهر بسیار و حتی گردنبند‌های مختلف چندان در محیط کار مناسب نخواهد بود و بهتر است در این مکان‌ها تنها از تعداد محدودی از سبک‌های سنتی مردانه و در عرف جامعه استفاده کنید. این انتخاب در مورد کراوات، ساعت، دکمه‌های سر آستین و جواهرات عروسی نیز صدق می‌کند. در دهه گذشته اکثر شرکت‌ها این موارد را گسترش دادند و شامل دستبند، گوشواره و جواهرات قومی نیز می‌شود.

در ایران بسیاری از مشاغل با سوراخ بینی و لب مخالفند و لذا بهتر است در این موارد دقت کنید تا در شغل خود دچار مشکل نشوید. اگرچه برخی بر این باورند که این کار کمی غیر‌منصفانه به نظر می‌آید اما واقعیت همین است. در واقع بودن در اجتماع شهری با فرهنگ‎های ثابت و متداول موجب تغییر در سبک انتخاب لباس و اکسسوری خواهد شد و لذا تنها سبک‌های محدودی در جامعه پذیرفته شده هستند.

انتخاب جواهرات مناسب برای مردان می‌تواند یک شخصیت از فرد بسازد و بنابراین اهمیت آن برای ایجاد نگرش درباره افراد از سوی سایرین بسیار زیاد است. به همین خاطر است که انتخاب یک انگشتر، گردنبند و حتی یک دستبند در میان تنوع بسیار زیاد جواهرات گران قیمت و حتی ارزان بسیار سخت است.

منبع artofmanliness
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.