چه کفشی را با چه لباسی بپوشیم؟

اغلب خانم‌ها وسواس زیادی روی کفش دارند و تقریبا از هر سبک و رنگ کفشی در لباس‌های خود استفاده می‌کنند. اما چه کسی می‌تواند یک زن را با وجود داشتن یک کمد پر از کفش، راضی به پوشیدن کفش مناسب کند. این راهنما نحوه انتخاب کفش برای نوع لباس است که در آن رنگ و فصل مناسب باید دخیل گردد. با چی بپوشیم همراه باشید.

رنگ را در نظر بگیرید

رنگ کفشی را انتخاب کنید که متناسب با لباستان باشد. در واقع مطابقت دادن رنگ لباس با رنگ کفش یک قاعده‌ی کلی در انتخاب کفش می‌باشد.

هنگام پوشیدن یک لباس با رنگ روشن بهتر است از رنگ ساده استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید یک کفش با الگوی پیچیده‌تر انتخاب کنید به نظر استفاده از لباس‌های ساده دور از ذهن است. بدیهی است که شما می‌توانید کفش‌های مورد علاقه‌ی خود را بپوشید حتی اگر هیچ لباسی همرنگ آن وجود نداشته باشد.

در کفش پوشیدن دقت کنید که مسائل مربوط به ایمنی خود را نیز در نظر بگیرید. در صورتی که قرار ناهار دارید بهتر است یک کفش ساده و بدون پاشنه انتخاب کنید تا در هنگام راه رفتن به مشکل بر نخورید.

با پوشیدن کفش‌های روشن یک لباس ساده را به یک لباس شیک تبدیل کنید.

بهتر است در این تناسب زمانی که لباسی ساده را انتخاب می کنید یک تضاد کلی در رنگ آن‌ها وجود داشته باشد. به طور مثال انتخاب کفش با پاشنه قرمز با لباس سیاه و قهوه‌ای درخور و شایسته است.

اگر یک پیراهن ساده را با شلوار‌های عادی و یا شلوار جین استفاده می‌کنید، بهتر است یک کفش شیک با الگوی رنگ پوست آن را بپوشید.

الگو‌های رنگ را در لباس خود پیدا کنید. زمانی که شما یک بلوز با اشکال هندسی به رنگ بنفش و صورتی پوشیده‌اید، در نظر گرفتن یک کفش بنفش می‌تواند این تناسب را در لباس شما ایجاد کند.

هیچگاه یک تطبیق رنگ دقیق انجام ندهید و سر تا پای خود را با آن رنگ نپوشانید. هنگامی که یک بلوز آبی و دامن آبی انتخاب شماست، از پوشیدن کفش های آبی با این لباس خودداری کنید مگر اینکه شما دیگر هیچ لباسی در کمد خود نداشته باشید.

سایه مختلف رنگ‌ها را در نظر بگیرید. اگر یک پیراهن صورتی ساده به تن دارید، سعی کنید یک کفش پاشنه تخت با رنگ گلبهی یا قرمز را انتخاب کنید. این انتخاب بهتر از رنگ صورتی با لباس صورتی است.

به صورت حرفه‌ای از رنگ‌های استاندارد استفاده کنید. کفش‌های قهوه‌ای یا چرمی سیاه را در یک دفتر رسمی بپوشید. رنگ خاکستری، زرشکی و آبی ملایم نیز برای دفتر کار مناسب است. بهتر است رنگ‌های سنگین را به جای رنگ‌های زننده و بسیار تند در مکان‌های رسمی استفاده کنید.

کفش مناسب برای هر فصل را انتخاب کنید.

در بهار انعطاف پذیر باشید. شما می‌توانید کفش‌های زمستانی و کفش‌های تابستانی را انتخاب کنید زیرا در بهار هر تنوعی در انتخاب بستگی به تیپ شما دارد.

تابستان زمان لذت بردن از صندل و کفش‌های رو باز است. در این سبک باید مطمئن شوید که این کفش بدون جوراب مناسب است.

در پاییز هنوز هم می‌توان انعطاف پذیر بود. قبل از اینکه در پاییز کمد لباس خود را به کفش‌های زمستانی اختصاص دهید بهتر است از کفش‌های پوشیده که با رنگ‌های پاییزی همخوانی داشته باشد، استفاده کنید. اما این فصل برای پوشیدن صندل‌های تابستانه مناسب نیست.

در زمستان بهتر است کفش‌های زمستانی همچون چکمه انتخاب شما باشد. در این فصل اطمینان حاصل کنید که پاشنه‌ی کفش شما پهن است تا هنگام راه رفتن روی زمین‌های لغزنده، به یک باره کله پا نشوید.

انتخاب پاشنه

کفش‌های پاشنه بلند با لباس، به شما کمک می کند که قد خود را بلند‌تر نشان دهید. مانند دامن راسته و شلوار‌های تنگ این نوع کفش نیز موجب افزایش قد شما در نظر ببیننده می‌شود. در این حالت پا‌های شما جذاب‌تر و بلند از قبل دیده خواهد شد.

پاشنه‌های کوتاه یک گزینه‌ی متنوع‌تر برای انتخاب می‌باشد که در هر مکانی استفاده از آن مناسب است. در واقع می‌توان کفش‌های پاشنه کوتاه را در دفتر کار پوشید و یا برای یک مهمانی در شب نیز مناسب خواهد بود.

اگر پا‌های کوتاه دارید از کفش‌های پاشنه‎‌دار بندی استفاده کنید. در واقع زمانی که کفش شما بندی است و تا مچ کشیده شده، قد شما بلند‌تر به نظر خواهد آمد.

از کفش‌های پاشنه‌دار بیش از 4 سانت برای پاهای کوتاه اجتناب کنید. پاشنه‌های بسیار بلند باعث انعطاف پذیری عضلات افراد شده و پای شما را پایین‌تر از حد معمول نشان می‌دهند.

اگر پاهای بزرگی دارید بهتر است از پاشنه‌های بیظی شکل یا مربعی استفاده کنید. در این حالت از پاشنه‌های مخروطی و میخی استفاده نکنید زیرا در نهایت باعث بزرگ‌تر نشان دادن پا‌های شما می‌شود.

کفش‌های با پاشنه‌های بسیار بلند با طرح‌های مختلف بسته به سلیقه‌ی خود استفاده کنید. پاشنه کم و متوسط بسیار خوب است اما داشتن کفش‌های پاشنه‌دار بسیار بلند در کمد لباس خود بهترین انتخاب در برخی مواقع خواهد بود.

کفش‌های پاشنه‌دار اغلب برای مراسمات رسمی و نیمه رسمی مناسب هستند اما هیچگاه نباید از کفش‌های پاشنه‌دار رو باز در این مراسم استفاده کرد بلکه این نوع کفش برای مهمانی‌ها مناسب‌تر هستند. زمانی که از کفش پاشنه‌دار استفاده می‌کنید ممکن است انگشتان پای شما بسیار اذیت شود و لذا بهتر است این نوع کفش را در جلسات رسمی انتخاب کرد.

سعی کنید از کفش‌های پاشنه دار مختلف برای لباس‌های خود استفاده کنید تا به صورت روزمره سبک شما کاملا متغیر به نظر آید. یک جفت کفش پاشنه دار با تی شرت و شلوار جین به عنوان یک لباس راحت روزانه انتخاب می‌شود.

انتخاب صندل

انتخاب یک جفت صندل پاشنه بلند یک نگاه زنانه به انتخاب کفش است. این صندل را می‌توان با هر دامن یا شلواری با اندازه‌های مختلف پوشید.

لباس‌های ساده سیاه و سفید و لباس‌های شبانه خود را با یک صندل پاشنه بلند استفاده کنید. صندل‌های پاشنه بلند پا‌های شما را خوش تراش نشان خواهد داد و می‌تواند بهترین کفش برای استفاده همراه لاک ناخن نیز باشد.

دمپایی‌های بند انگشتی بهترین انتخاب برای استفاده در ساحل هستند و می‌توان آن‌ها را در هر شرایطی استفاده کرد.

صندل‌های پیاده روی نیز می‌توانید با لباس‌های روزمره و هر شلواری بپوشید. بهترین انتخاب برای این نوع کفش استفاده روزانه و با لباس‌های مختلف می‌باشد.

کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنید تا لباس‌های روزمره‌ی شما جذاب تر به نظر آید. به عنوان مثال یک جفت صندل پاشنه متوسط با یک دامن معمولی جین تناسب زیادی دارد.

کفش‌های پاشنه تخت

کفش‌های پاشنه دار تخت را با دامن بلند‌تر از زانو یا شلوارک کوتاه بپوشید. هیچگاه نباید دامن‌های نسبتا بلند را با کفش‌های پاشنه تخت ست کنید. اگر انتخاب شما در دامن بلند از زانو یا کوتاه‌تر است بهتر است از کفش‌های پاشنه تخت کمی بلند‌تر استفاده کنید.

یک کفش تزئینی پاشنه تخت را بهتر است برای پوشیدن با یک لباس انتخاب کنید اما یک جفت کفش ساده‌تر را می‌توان برای استفاده‌ی روزمره انتخاب نمایید.

از پوشیدن کفش‌های پاشنه تخت با شلوار‌های تنگ خودداری کنید مگر اینکه پاهایی لاغر داشته باشید در غیر این صورت منظره‌ای جالب را از کفش تخت با شلوار تنگ ایجاد نخواهید کرد.

از کفش‌های پاشنه تخت ساده چرم مشکی یا قهوه ای برای رفتن به دفتر کار خود استفاده کنید. این نوع کفش‌ها یک تیپ رسمی برای شما محسوب خواهند شد.

برای رفتن به یک مهمانی در باغ و یا مناسبت دیگر در فضای باز بهتر است از یک کفش تزئینی استفاده کنید. این کفش برای مهمانی‌های نیمه رسمی انتخابی بهتر خواهند بود.

انتخاب چکمه

چکمه‌های خود را برای پاییز و زمستان خریداری کنید. چکمه‌ها پا‌های شما را در مقابل هوای سر محافظت می‌کنند و از جریان هوا جلوگیری کرده و باعث گرم شدن پا‌ها می‌شوند.

یک چفت چکمه کوتاه و پاشنه‌دار با یک شلوار بلند راسته و تیره مناسب است. پاشنه در بوت شما را جذاب می‌کند و البته قد افراد را نیز بلند‌تر خواهد کرد و این سبک بوت با پارچه‌های ضخیم و جیر مناسب است.

استفاده از چکمه‌های پاشنه دار با خز یک ظاهر شیک است که البته باید در زمانی که زمین یخ زده است، آن را نپوشید. این نوع چکمه از چکمه‌های جدید و کلاسیک است که روی پای شما را گرم نگاه می‌دارد.

چکمه‌های بلند یکی از بهترین انتخاب هاست که در فصل سرما افراد آن را می‌پوشند. به جای آنکه ساق کفش تا نیمه‌های پا ادامه یابد تا زانو بلند شده و برای پاهای باریک زنان مناسب‌تر از کفش‌های زیر زانو می‌باشد. این نوع چکمه برای ست کردن با دامن کوتاه و لباس نیز مناسب است.

چکمه‌ها برای برف و باران طراحی می‌شوند و می‌توانند محافظ خوبی برای پای شما باشند. با تغییر رنگ، سبک و ویژگی‌های چکمه‌ها در کمد خود یک سبک جذاب را ایجاد کنید.

انتخاب کالج

یک جفت کفش آکسفورد یا کالج را برای ورود به دفتر کار خود در نظر بگیرید. این سبک محافظه کارانه تقریبا بری هر محیط حرفه‌ای مناسب است. این کفش را می‎توان با شلوار و لباس و دامن نیز به شکلی عالی پوشید.

کالج‌های با پاشنه یک سانت برای استفاده با یک دامن تا روی زانو مناسب خواهند بود.

کفش‌های آکسفورد تخت یا با پاشنه کوتاه برای ست کردن با لباس نیز مناسب هستند.

انتخاب کفش ورزشی

کفش‌های اسپرت را متناسب با ورزش مورد علاقه خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر دونده خوبی هستید از کفش‌های کاملا پوشیده با کفی‌های متناسب استفاده کنید.

کفش ورزشی را نیز می‌توان با لباس ورزشی مطابقت داد. اگر در تمرین از لباس خاصی استفاده می‌کنید، کفش ورزشی متناسب با آن را بپوشید.

کفش‌های اسپرت برای استفاده‌ی روزمره و غیر ورزشی نیز مناسب هستند.

اگر می‌خواهید کار‌های روزانه خود را انجام دهید و یا در یک پارک یا باغ قدم بزنید، انتخاب کفش‌های ورزشی برای شما مناسب خواهد بود.

انتخاب کفش مناسب در هر مراسم و مکان می‌تواند پرستیژ شما را حفظ کند و از طرفی با این انتخاب سلامتی خود را حفظ می نمایید. چرا که استفاده از کفش نامناسب می‌تواند به ستون فقرات شما آسیب بزند و در صورت تداوم مضرات جبران ناپذیری خواهد داشت و لذا باید در این انتخاب از راهنمای مناسبی استفاده کرد.

منبع wikihow
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.